Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

SunLike by ELEKTRO-LUMEN

SunLike

Plnospektrální osvětlení využívá plného spektra barev. Lidské oko je schopno rozlišit světelné vlny barevného spektra v rozsahu cca 380—780 nm, přičemž každá barva je vlastně vlnová délka. Před 380 nm je světlo ultrafialové a za 780 nm je světlo infračervené. Obojí však i přesto, že je nevidíme, má na náš organismus zásadní vliv. Nejlepším zdrojem světla je bezesporu slunce, které nejen řídí cirkadiánní rytmy v těle, ale taky spouští lavinu dalších fotochemických procesů v těle. Vhodná volba umělého osvětlení, může působit téměř stejným efektem, jako je u slunečního záření. Podpora pro-kognitivních funkcí může být využita téměř v každém projektu. Spektrum světelného zdroje SUNLIKE je blízké přirozenému slunečnímu svitu se zvýšeným podílem modré a azurové složky v pásmu 475 a 495 nm.

SunLike spektrum

Vliv osvětlení na biorytmus a produkci hormonů

Většina výrobců se zaměřuje pouze na výkony a světelné toky LED svítidel. Je třeba si ale uvědomit, že umělé osvětlení může mít kromě základních funkcí (osvětlení prostoru) i další možnosti, které dokáží podporovat kognitivní funkce a produkci hormonů. Vyšší intenzita světla s vyšším podílem modrého spektra podporuje organismus k tvorbě serotoninu či kortizolu. Serotonin působí na organismus blahodárně. Zvyšuje bdělost a subjektivní ladění. Kortizol pak pomáhá organismu lépe odbourávat stres. Vhodné světlo tak nabídne uživateli komfortní osvětlení s přidanou hodnotou. Zlepšení paměti, pozornosti či rychlosti rozhodování je bonusovou hodnotou zejména ve vzdělávacích či kancelářských projektech. Přínosem pro dlouhodobé ubytovací služby je správná produkce jednotlivých hormonů. V domovech seniorů nebo nemocničních zařízeních tak lze nepřímým efektem zlepšit psychickou pohodu osob.

Vliv denního světla na lidský organismus

Nedávná studie o nevizuálním melanopickém podnětu, kterou prezentovat Dr. Octavio Peres – výzkumný pracovník v oblasti umělého osvětlení, prokázala že vhodné přirozené spektrum má příznivé účinky na lidské zdraví a pohodu. Studie probíhala na operačních pracovištích NY nemocnice s tím, že jedno bylo osvětleno plnospektrálním osvětlení a druhé standardní trubicí. Výsledkem bylo snížení pocitu ospalosti o 15 %, snížení doby provádění procedur až o 20 % a současné snížení lidské chyby.

Index CRI = čím vyšší, tím lepší!

Vnímání světla je individuální podle citlivosti jednotlivých osob, nepřímé účinky SUNLIKE svítidel tak nelze měřit přesnou hodnotou. Mezinárodní studie na tomto poli však dokazují, že je to správná cesta ke zlepší kvality života uživatelů. Sluneční svit je optimální světlo v barevném podání (CRI-100). Produktová řada SUNLIKE dosahuje hodnota CRI>95. Barevné podání je tak jeden z parametrů podle kterého lze rozeznat svítidla charakterově blízká slunci. Toto hodnotu ocení zejména galerie, kostely nebo jiné projekty kde je možné věrně zobrazit vystavované předměty či malby. Je třeba také zmínit, že hladina modrého světla je vhodným pomocníkem pro denní činnost, pro noční osvětlení je však potřeba tuto složku výrazně potlačit a umožnit tak tělu správnou tvorbu melatoninu pro kvalitní spánek a odpočinek.

CRI 75 / 85 / 95

Výhody plnospektrálního osvětlení:

– podporuje zrakovou ostrost (lepší kontrast)
– přispívá ke zmírnění oční námahy, zvýšenému očnímu tlaku a pálení očí
– umožňuje nezkreslené vnímání barev
– eliminuje pocit únavy
– zlepšuje bezpečnost práce, pracovní výkonnost a soustředění
– zmirňuje hyperaktivitu a agresivitu
– vhodná pro děti s poruchami soustředění a učení
– napomáhá hormonální rovnováze (serotonin/melatonin/kortizol)
– přispívá k lepší syntéze vitamínů (zejména A a D)
– napomáhá při zmírnění a léčbě zimních depresí (SAD)
– v zimních měsících podporuje ranní vstávání
– zvyšuje sexuální apetit
– napomáhá celkové regeneraci našeho organismu

Naše produktová řada SUNLIKE

Související články

BLUE FREE

BLUE FREE

Je tady „Blue Free“. Nové označení LED optik bez modré složky.

Apollon

Apollon

Moderní a úsporné průmyslové LED svítidlo APOLLON je novinkou v našem produktovém portfoliu svítidel.