Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Tradice a zkušenosti
s veřejným osvětlením

Jsme ryze česká společnost, která má 30 let zkušeností s vývojem a výrobou venkovního a interiérového osvětlení. Kvalita našich výrobků je prověřena požadavky zákazníků a hodnocena skvělými referencemi. Jako první mezi českými a slovenskými výrobci veřejného osvětlení jsme dokončili certifikaci ENEC, ENEC+ a IDA - Dark Sky. Zároveň jsou naše produkty držitely prestižních evropských ocenění za design.

O nás

Naše hodnoty a historie

Navrhujeme, vyvíjíme a vyrábíme svítidla, která splňují náročné parametry pro osvětlení pozemních komunikací, pěších zón, parků, chodníků nebo sportovišť. Zároveň nabízíme výrobky pro průmysl, administrativní celky, kanceláře, maloobchodní sklady a prodejny, zdravotnictví a školství.

Mezi naše hlavní cíle řadíme zvýšení účinnosti svítidel a snížení energetické náročnosti světelných soustav. Dbáme na to, aby naše světla vylepšovala žážitek ve veřejném prostoru a spoluvytvářela ergonomické a ekologické celky. Nedílnou součástí naší firemní filozofie je reflektování trendů v oblasti veřejného osvětlení, proto je možné naše svítidla ovládat v systému „Smart City“.

Český výrobce LED osvětlení

Ve výrobním procesu neslevujeme ze svých nároků a našim zákazníkům garantujeme výrobky a řešení postavené na kontinuálním výzkumu a inovacích, které reflektují globální trendy a požadavky jednotlivých trhů. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis a vždy individuální přístup. Naše svítidla šetří energii, zlepšují bezpečnost v ulicích a díky kvalitnímu designu mění tvář veřejných prostor.

O nás
1993

Založení společnosti

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. se stává registrovanou společností a svou identitu získává registrací prvního loga EL. Na trh s osvětlením přichází s vlastním vyvinutým svítidlem s označením 0110 a hned v prvním roce je těchto svítidel vyrobeno a prodáno 250 tis. kusů.

1995

Strukturalizace společnosti a tvorba jejího sortimentu

Díky vysoké poptávce na trhu svítidel společnost intenzivně rozšiřuje své produktové portfolio a nabízí již 10 produktových řad včetně svítidel pro veřejná osvětlení.

1996

Výstavba výrobního objektu

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. opouští pronajaté výrobní, skladovací a administrativní prostory, realizuje nákup areálu o rozloze 12 tis. m2, který postupně rekonstruuje.

1998

Certifikace společnosti ISO 9001 a implementace finančního systému MS NAVISION

Dochází k rozsáhlé strukturalizaci společnosti, je implementován nový finanční systém MS NAVISION, je zaveden a používán systém managementu kvality dle normy ISO 9002 získáváním certifikace od společnosti TÜV. Firma zahajuje plný provoz technicko-vývojového oddělení ve vlastních laboratořích.

2000

Expanze do Španělska

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. zařazuje mezi své partnery grupo INDAL, výrobce sofistikovaných svítidel určených pro většinu světelných aplikací v interiéru i exteriéru.

2002

Úspěchy v Estonsku

Vítězství v mezinárodním tendru v Estonsku na dodávky svítidel pro veřejné osvětlení. Společnost dodává 16 tis. svítidel do hlavního města Tallin.

2003

Úspěch v ruské Kazani

Vítězství v mezinárodním tendru na generálního dodavatele komplexní rekonstrukce veřejného osvětlení v Tatarstánu (RF). Společnost provádí obnovu 34 tis. kusů světelných bodů v hlavním městě Kazaň.

2005

Restrukturalizace společnosti

Společnost mění strategii prodeje, výroby a sortimentu, rozšiřuje projekční oddělení a zaměřuje se na zakázková řešení.

2007

Nové technologie

Díky dotaci z fondů EU jsme zásadním způsobem rozšířili výrobní prostory a nákoupili moderní automatizovanou technologii pro zpracování plechů.

2009

První realizace LED osvětlení

První rozsáhlé realizace světelných soustav řízených regulačními systémy v průmyslových halách nejvýznamnějších strojírenských firem.

2010

Vlastní realizace LED technologie

Zahájení výroby a instalace ELEKTRO-LUMEN svítidel s technologií LED.

2012

Jako první v České republice poskytujeme službu SVĚTELNÝ AUDIT®

Registrujeme jako první v České republice ochrannou známku „SVĚTELNÝ AUDIT“, pod kterou provádíme energetické audity zaměřené na světelné soustavy.

2014

Růst LED technologie při výrobě svítidel přesáhl 60 % výrobních kapacit

Společnost rychle reaguje na zvýšený zájem o nové druhy svítidel s LED technologií. Poptávka po inovacích se promítla do vývoje i následné realizaci v největší průmyslové hale v České republice.

2015

Začínáme dodávat veřejné osvětlení

Vstupujeme mezi dodavatele veřejného osvětlení a zajišťujeme první rozsáhlou realizaci svítidel LED ve veřejném osvětlení s pokročilým systémem bezdrátového řízení.

2016

Umsetzung des Programms „Smart City“

Beginn der Zusammenarbeit mit Unternehmen, die das Konzept der SMART CITY entwickeln.

2018

Prestižní designové ocenění

Naše svítidlo GALAXY, získalo prestižní ocenění German Design Award Winner 2024.

2019

Vývoj optimalizovaného systému inteligentního osvětlení v rámci konceptu Smart City

Společnost představuje svůj projekt multifunkčního sloupu vlastní konstrukce a designu, který doplňuje program prvků SMART CITY pro města a obce.

2019

Licence ENEC

Jako první český výrobce svítidel pro veřejné osvětlení získává pro svá svítidla typu MARUT a HASSTA certifikaci dle norem ENEC.

2020

Dezinfekce UV zářením

Na základě dlouholetých zkušeností se světelným zářením, společnost rozšiřuje portfolio vlastních výrobků o řadu germicidních zářičů pro desinfekci prostor UVC zářením s označením LUMEN CLEAN.

2020

Pořízení FV systému o výkonu 64,40 kWp

Do provozu je spuštěna fotovoltaická elektrárna s výkonem 64,4 kWp pro většinové pokrytí spotřeby elektrické energie společnosti.

2021

Certifikace ENEC+

Naše produktová řada svítidel MARUT získala certifikát ENEC+, který potvrzuje spolehlivost funkčních parametrů. ENEC Plus je nezávislou certifikací kvality svítidel, která potvrzuje udávané hodnoty životnosti, světelné účinnosti, rozložení světelného toku, barevné teploty, indexu podání barev, výkonu a rozsahu provozních teplot zařízení.

2022

Prestižní designové ocenění

Naše svítidlo GALAXY, získalo několik prestižních ocenění.

2024

German Design Award

Naše svítidlo GALAXY, získalo prestižní ocenění German Design Award Winner 2024.