Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Průvodce svícením
ELEKTRO-LUMEN, s. r. o.

Jsme česká společnost s více jak dvacetipětiletými zkušenostmi ve vývoji interiérového i venkovního svícení. Kvalita našeho světla je prověřena náročnými požadavky zákazníků a hodnocena skvělými referencemi.

O nás

Naše hodnoty a historie

Navrhujeme, vyvíjíme i vyrábíme svítidla pro průmysl, administrativní celky, kanceláře, maloobchodní sklady a prodejny, zdravotnictví, školství, osvětlujeme silnice, chodníky i pěší zóny nebo sportoviště.

Mezi naše hlavní cíle řadíme zvýšení energetické účinnosti svítidel a snížení energetické náročnosti světelných soustav. Dbáme na to, aby výrobky dobře zapadly do vnitřních i venkovních prostorů a spoluvytvářely ergonomické a ekologické celky.

Český výrobce LED osvětlení

Výrobní kapacity ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. dosahují vysoké efektivity a kvality ohodnocené řadou mezinárodních designových cen. Svým zákazníkům garantujeme české řešení postavené na kontinuálním výzkumu a inovacích. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis a vždy individuální přístup. Technologie ELEKTRO-LUMEN naleznete u nejvýznamnějších firem v tuzemsku i zahraničí.

O nás
1993

Založení společnosti Lumen Lights

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. se stává registrovanou společností a svou identitu získává registrací prvního loga EL. Na trh s osvětlením přichází s vlastním vyvinutým svítidlem s označením 0110 a hned v prvním roce je těchto svítidel vyrobeno a prodáno 250 tis. kusů.

1995

Strukturalizace společnosti a tvorba jejího sortimentu

Díky vysoké poptávce na trhu svítidel společnost intenzivně rozšiřuje své produktové portfolio a nabízí již 10 produktových řad včetně svítidel pro veřejná osvětlení.

1996

Výstavba výrobního objektu

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. opouští pronajaté výrobní, skladovací a administrativní prostory, realizuje nákup areálu o rozloze 12 tis. m2, který postupně rekonstruuje.

1998

Certifikace společnosti ISO 9001, implementace finančního systému MS NAVISION

Dochází k rozsáhlé strukturalizaci společnosti, je implementován nový finanční systém MS NAVISION, je zaveden a používán systém managementu kvality dle normy ISO 9002 získáváním certifikace od společnosti TÜV. Firma zahajuje plný provoz technicko-vývojového oddělení ve vlastních laboratořích.

2000

Spolupráce se zahraničním partnerem INDAL ve Španělsku

ELEKTRO-LUMEN, s. r. o. zařazuje mezi své partnery grupo INDAL, výrobce sofistikovaných svítidel určených pro většinu světelných aplikací v interiéru i exteriéru.

2002

Instalace svítidel v hlavním městě Estonska, Tallinnu

Vítězství v mezinárodním tendru v Estonsku na dodávky svítidel pro veřejné osvětlení. Společnost dodává 16 tis. svítidel do hlavního města Tallin.

2003

Instalace svítidel veřejného osvětlení v ruské Kazani (34 000 světelných bodů)

Vítězství v mezinárodním tendru na generálního dodavatele komplexní rekonstrukce veřejného osvětlení v Tatarstánu (RF). Společnost provádí obnovu 34 tis. kusů světelných bodů v hlavním městě Kazaň.

2005

Restrukturalizace společnosti

Společnost mění strategii prodeje, výroby a sortimentu, rozšiřuje projekční oddělení a zaměřuje se na zakázková řešení.

2007

Získání dotací EU na nákup technologií pro tváření plechu

Rozšíření výrobních prostor a nákup automatizovaných technologií pro zpracování plechů.

2009

První realizace LED osvětlení

První rozsáhlé realizace světelných soustav řízených regulačními systémy v průmyslových halách nejvýznamnějších strojírenských firem.

2010

Vlastní realizace LED technologie

Zahájení výroby a instalace ELEKTRO-LUMEN svítidel s technologií LED.

2012

Jako první v České republice poskytujeme službu SVĚTELNÝ AUDIT®

Společnost registruje ochrannou známku „SVĚTELNÝ AUDIT“, pod kterou provádí energetické audity zaměřené na světelné soustavy.

2014

Růst LED technologie při výrobě svítidel přesáhl 60 % výrobních kapacit

Společnost rychle reaguje na zvýšený zájem o nové druhy svítidel s LED technologií. Poptávka po inovacích se promítla do vývoje i následné realizaci v největší průmyslové hale v České republice.

2015

Vstupujeme mezi dodavatele veřejného osvětlení

První rozsáhlá realizace svítidel LED ve veřejném osvětlení s pokročilým systémem bezdrátového řízení.

2016

SMART CITY

Počátek spolupráce se společnostmi vytvářejícími koncept SMART CITY.

2018

Vítěz evropské designové soutěže 2018 (Brusel)

Obdržení významného evropské ocenění za design našich parkových LED svítidel HASSTA.

2019

Vývoj optimalizovaného systému inteligentního osvětlení v rámci konceptu SmartCity

Společnost představuje svůj projekt multifunkčního sloupu vlastní konstrukce a designu, který doplňuje program prvků SMART CITY pro města a obce.

2019

Licence ENEC

Jako první český výrobce svítidel pro veřejné osvětlení získává pro svá svítidla typu Marut a Hassta certifikaci dle norem ENEC.

2020

Dezinfekce UV zářením

Na základě dlouholetých zkušeností se světelným zářením, společnost rozšiřuje portfolio vlastních výrobků o řadu germicidních zářičů pro desinfekci prostor UVC zářením s označením LUMEN GERMIN.

2020

Pořízení FV systému o výkonu 64,40 kWp

Do provozu je spuštěna fotovoltaická elektrárna s výkonem 64,4 kWp pro většinové pokrytí spotřeby elektrické energie společnosti.