Human Centric Lighting (HCL)

Human Centric Lighting

„ H C L “ podporuje cirkadiánní rytmy v lidském těle. Ty mají zásadní vliv na naše zdraví, pohodu a produktivitu. Simulace běžného slunečního svitu pomocí umělého osvětlení podporuje přirozené cirkadiánní rytmy v lidské těle. Změna teploty chromatičnosti v různých hodinách vytváří přirozené podmínky pro podporu vnitřních rytmů organismu. Cirkadiánní rytmus je biologický rytmus, který řídí načasování různých aktivit v průběhu dne. V závislosti na okolních podmínkách nastavuje tělo do odpočinku nebo vysokého výkonu. Správná perioda tak ovlivňuje bdělost a zvyšuje produktivitu organismu.

HCL: Recommended setting

Kde se Human Centric Lighting používá

Své opodstatnění má zejména v kancelářích, školách, školkách, nemocnicích či domovech důchodců. Může být ale také aplikována v průmyslových nebo zemědělských objektech. Zatímco při odpočinku a relaxaci používáme nižší teplotu chromatičnosti, během dne k maximálnímu výkonu a soustředění využíváme naopak teplotu vyšší. Můžeme tak naplánovat den podle potřeb a nepřímo tak uživatele podpořit v dané aktivitě. Příkladem může být použití ve školce, kde ráno začínáme s teplejší barvou a během dne děti pomocí studené bílé aktivujeme k soustředění a vnímání. Před polední pauzou pak nižší teplotou chromatičnosti připravíme k odpočinku.

Využití této technologie je velice rozsáhlé a my jsme schopni Vám ji nabídnout ve všech našich produktech. Větší dostupnost modulů a napájecích zdrojů navíc přispěla i k větší dostupnosti jednotlivých komponent. Životnost modulů 50 tis. hodin L80B10 nabízí trvanlivou soustavu s příjemnou přidanou hodnotou, která dokáže rozjasnit mysl a duševní zdraví uživatele. Při rozsahu 2 700—6 500 K pak dokážeme naplánovat každý prostor individuálně.

Naše svítidla Human Centric Lighting

Související články

TEKO (newsletter)

TEKO (newsletter)

TEchnologicky KOmpletní svítidlo.

AstroDIM

AstroDIM

Co je AstroDIM a jak funguje?